Futbol na ziemi śląskiej, czeskiej i niemieckiej. Mariusz Kowoll
Blog > Komentarze do wpisu

Rekordy i dziwy

Dwie ostatnie części o niezwykłej personie, Petrze Uličným.

Zapraszam gorąco, poznajcie jakie znacznie ma fart, zwykłe szczęście, fuks w pracy trenerskiej. Nie raz i nie dwa ratowali mu zadek piłkarze...

Zamiast podsumowania prezentuję kilka rekordów, którymi może szczycić się popularny "John". Zaryzykowałem również i ustaliłem jedenastkę najlepszych piłkarzy, których prowadził w swojej trenerskiej karierze. Wybór nie był łatwy; problemem jest chociażby wybranie potencjalnych kandydatów. Usuwałem nazwisko za nazwiskiem, a i tak pozostało 42 chętnych;)

Moja propozycja prezentuje się na wksroś ofensywnie i atrakcyjnie, wyniki 7:5 mogłyby stanowić normę:)

Vaniak – Pospĕch, Šilhavý, Jankulovski - Sionko, Dostálek, Galásek, Maroši - Pacanda, Wagner, Heinz

Naturalnie, wspomniałem również o prolongacie współpracy Ruchu Chorzów z Waldemarem Fornalikiem, Panem Trenerem par excellence, co najmniej tak samo istotna to nowina, jak dzisiejsze zawarcie umowy z firmą Węglokoks. Czyżby po wielu, wielu latach, nastały lepsze czasy dla "Niebieskich"? Czy może jednak marzenia zabierze do Wrocławia Pan "S" lub do Gdańska Pan "T"?

Kto oglądał wczoraj emocjonujący, chociaż nie stojący na godnym poziomie, mecz półfinałowy DFB-Pokal pomiędzy SpVgg Greuther Fürth a klubem z Dortumndu, świadkiem był zaskakującej zmiany w bramce gospodarzy. Tuż przed spodziewanymi rozstrzygającymi rzutami karnymi Jasmin Fejzić zastąpił bardzo dobrze spisującego się w Maxa Grüna. Miał zostać bohaterem, został pechowcem meczu, może i sezonu. Zaledwie kilkadziesiąt sekund; piłka uderzona przez Gündoğan trafia w słupek, następnie w wielkie cielsko Bośniaka i wpadła do bramki... Kuriozum, zważywszy na okoliczności.

A dzisiaj jak będzie? Hat-trick Borussii Mönchengladbach?:)

środa, 21 marca 2012, marll80

Polecane wpisy

Komentarze
2014/02/21 15:15:33
Kurcze a ja się tu glowię jak wypełnić pit 38, a tu takie mecze się rozgrywają. Nieźle, nieźle aż żałuję że dawno na żadnym nie byłam.