Futbol na ziemi śląskiej, czeskiej i niemieckiej. Mariusz Kowoll
Blog > Komentarze do wpisu

Przerzut

Przerzut. Zwykły parszywy przerzutJ

Od jakiegoś czasu aktywność na tym blogu jest dokładnie taka sama, jak Mateusza Klicha na boiskach Bundesligi – żadna! Nie zmienia to faktu, że przecież gdzieś tam jednak się udzielam. Dokładnie W TYM MIEJSCU.

Akurat zacząłem publikować baaardzo obszerny materiał o niezwykle barwnej osobowości fachu trenerskiego, Petře Uličným. Naprawdę polecam; polecam nie dla autora tekstu, ale podmiotu. Tekst obejmuje kilka części. Wrzuciłem już wstęp, prezentujący statystyki rekordzisty ligi czeskiej (już nieaktualne po sobotnim sensacyjnym triumfie w Pilźnie nad mistrzowską Viktorią gromkim 4:0), w części pierwszej uderzyłem nieco w ton sentymentalny, bo jak przystało na człeka przed emeryturą, „John” coraz bardziej ckliwym się staje. Wreszcie najświeższy materiał to wyliczanka (z całą pewnością nie kompletna) jego wybryków, a kary finansowe były mu codziennością; niektóre jednak były konsekwencją tak nieprawdopodobnych ekscesów, że muszkieterzy z Zabrza wcale nie imponują… Na wypuszczenie w „wirtual” czekają jeszcze trzy kolejne części.

Miłej lektury.

 

Pogranicza będą żyły dalej; coś tam wartościowego kiedyś naskrobałem, szkoda byłoby kasować, myślę. Jakieś statystyczne kalambury chyba łatwiej będzie tutaj dodawać; postaram się również linkować te, co smaczniejsze kawałki w nowego sieciomiejsca.

wtorek, 13 marca 2012, marll80

Polecane wpisy