Futbol na ziemi śląskiej, czeskiej i niemieckiej. Mariusz Kowoll
Blog > Komentarze do wpisu

BundesCiśnienieLiga

Ciśnienie coraz większe. Dwie ostatnie kolejki Bundesligi wyłonią drugiego spadkowicza. Tabela po weeknedowej kolejsce wygląda następująco:

Lp. Klub Br +/- Pkt
12. VfB Stuttgart +1  39
13.  Werder Bremen  -15  38
14.  1.FC Köln  -18  38
15.  VfL Wolfsburg  -6  35
16.  Eintracht Frankfurt  -14  34
17.  Borussia Mönchengladbach  -19  32
18.  FC St. Pauli Hamburg  -25  29

 

32 Kolejka, Wyniki
K'lautern – St. Pauli 2-0
Werder – Wolfsburg 0-1
Mainz – Eintracht 3-0
Hoffenheim – Stuttgart 1-2
Köln – Leverkusen 2-0
Hannover – Borussia 0-1

Dwa zaskakujące rozstrzygnięcia, w Bremie i Kolonii, mocno namieszały w dole tabeli. W pozostałych spotkaniach bez niespodzianek, zgodnie z moimi prognozami. Borussia bardzo pewnie (i stanowczo za nisko, bo uczciwym rezultatem byłoby zwycięstwo trzema, czterema bramkami) i planowo pokonała Hannover, Stuttgart utrzymał się (bo to już niemal pewne), zwyciężając w czymś, co od biedy można nazwać derbami Wirtembergii, „Czerwone diabły” skazały ostatecznie i bez prawa do apelacji sympatyczną ekipę „Bandy piratów”, a Mainz w derbach Hessen udowodniło Eintrachtowi, że nie zasługują taką postawą na uratowanie zadka. Następna seria gier zapowiada się szczególnie frapująco!

32 Kolejka, Typ
Werder – Dortmund, typ: x1
Zespół z Dortmundu z ciężką koroną na głowie i szampańskimi bąbelkami w głowie zrobi niesmacznego psikusa i padnie na murawie bez sił i woli. Jeśli Werder zaprezentuje się z równą gracją nieudacznika jak w spotkaniu z „Wilkami” padnie remis, w innym wypadku zespół Wisse, Marina i Pizzaro zgarnie pełną pulę konieczną do utrzymania. Dortmund szykuje się na fetę po ostatnim spotkaniu, na nie powinni już wytrzeźwieć...
Stuttgart – Hannover, typ: 2x
Gospodarze nie mają już się czego obawiać, goście, których nikt chyba nie życzy sobie oglądać w Lidze Mistrzów, jeszcze spróbują pogrozić palcem wielkiemu Bayernowi. Hannover świetnie gra z kontry i to będzie miało decydujące znaczenie.
Wolfsburg – Kaiserslautern, typ: 1
Typ bez podpórki, bo i dla gości sezon już się zakończył. Klub z miasta Volkswagena musi jeszcze uciułać nieco punktów, by z jako tako wypranym i pokrochmalonym sumieniem udać się na wypoczynek. Nie ma lepszego rywala na tak istotne spotkanie, jak rozprężona drużyna z Fritz-Walter-Stadion.
Eintracht – Köln, typ: 1x2
Hit! Mecz nie tylko o przysłowiowe sześć punktów ale może przede wszystkim o grube miliony euro. Przegrany może mieć poważne kłopoty z utrzymaniem, a strefa barażowa będzie wyśnionym i raczej nieosiągalnym rajem, a nie czyśćcem, w którym na kolanach nucić trzeba będzie psalmy i suplikacje do Najwyższego. Goście, którzy w takiej właśnie roli spisują się katastrofalnie, potrzebują dokładnie jednego jedynego punktu i dokładnie w tym a nie innym meczu, żeby nikt i nic nie mogło już im zagrozić. Szczęściarze, choć na to nie zasługują. Co jednak powiedzieć o drużynie Eintrachtu, która w całej rundzie rewanżowej uciułała tylko osiem punktów! I najlepsze jest to, że spotkanie z „Kozłami” może być ostatnią okazją żeby ten dorobek poprawić! Tylko, jak mają to uczynić skoro nawet trenować nie mogą! Wczorajszy i dzisiejszy trening zostały odwołane na wyraźne zalecenie policji, która obawiała się powtórki z Kolonii tylko w znacznie drastyczniejszym wydaniu. Po sobotniej klęsce w Moguncji piłkarzy „przywitać” chciało pod stadionem ok 200 chuliganów Eintrachtu, policja użyła nawet ostrej amunicji oddając strzały ostrzegawcze! Sytuacja jest zatem napięta do granic wytrzymałości (inna sprawa, że takie skandaliczne zdarzenia znowu przelały się przez Niemcy. O „popisach” fanów Kolonii już wspomniałem, ale gorszące sceny były również udziałem zwolenników Borussii, którzy pobili kibiców z Dortmundu, a w Berlinie aż dwie ekipy, Herthy oraz Dynama Dresden, starły się z oddziałami policji).
Borussia – Freiburg, typ: 1
Gospodarze, po niezwykle ważnych i cennych zwycięstwach, z nowym mistrzem Niemiec oraz kandydatem do Ligi Mistrzów, wciąż pozostają w grze. Zwycięstwo z Freiburgiem jest warunkiem koniecznym, by zachować szanse na uratowanie miejsca wśród najlepszych. Zadanie jak najbardziej do wykonania, przecież goście to jedna z najsłabszych drużyn wiosny, ponadto wielu jej graczy po sezonie zmienia barwy klubowe, motywacja do poświęcenia będzie więc nie najwyższa. W Borussii też szykują się zmiany, coraz głośniej słychać niosące się na trybunach okrzyki Tiger! Tiger! Tiger!...
St. Pauli – Bayern, typ: 2
Nic już raczej nie uratuje barwnej ekipy z Hamburga. Bayern wykorzystał potknięcie Hannoveru i wskoczył na miejsce gwarantujące start w eliminacjach do Ligi Mistrzów; nie wypuszczą już tej szansy, tylko „pudło” może nieco osłodzić kiepski sezon.

Wiele więc wskazuje, że tabela po sobotnich meczach przedstawi się nam w takiej kreacji:

Lp. Klub Pkt
12. VfB Stuttgart 39
13. Werder Bremen 39
14. 1.FC Köln 39
15. VfL Wolfsburg  38
16. Eintracht Frankfurt 35
17. Borussia Mönchengladbach 35
18. FC St. Pauli Hamburg 29

 

O miejscu tuż nad kreską, w strefie barażowej, zadecyduje zatem ostatnia kolejka. Zainteresowane będą już tylko dwie drużyny, ale dla porządku wymienię zestaw z uwzględnieniem wszystkich wyżej wymienionych:

34 Kolejka
Bayern – Stuttgart
Hoffenheim – Wolfsburg
Dortmund – Eintracht
HSV – Borussia
Mainz – St. Pauli
Köln – Schalke
K'lautern – Werder

poniedziałek, 02 maja 2011, marll80

Polecane wpisy